Top

اخبار روز

 • 1

 • ثبت نام وام یک میلیونی

  تهران- ایرنا- هیات دولت تصمیم گرفت وامی را به مبلغ یک میلیون تومان به خانوارهایی که یارانه دریافت می کنند به صورت قرض الحسنه پرداخت کند اما برخی منابع خبری آورده اند: رییس سازمان برنامه و بودجه سایت «هدفمندی یارانه ها» رابرای ثبت نام متقاضیان اعلام کرده است که این خبر از سوی سخنگوی سازمان برنامه و بودجه تکذیب شد.

  شیوع وگسترش بیماری کرونا درکشور مشکلات اقتصادی زیادی بویژه در حوزه کسب ‌وکار ایجاد کرده است. جبران ضرر و زیان‌های ناشی از تعطیلی واحدهای صنفی به دلیل شیوع این بیماری یکی از دغدغه های اصلی این روزهای دولت است. تاکنون سیاست های حمایتی دولت از بنگاه ها در قالب تعویق پرداخت‌های مالیاتی و حق بیمه‌ها بوده و بسته‌های معیشتی برای نیروی کار و کارگران بوده است.  

  در این راستا در جلسه روز چهارشنبه هیات دولت، ستاد اقتصادی دولت تصمیم گرفت علاوه بر پرداخت ٧۵ هزار میلیارد تومان به کسب‌ وکارهای آسیب‌دیده از کرونا، به خانوارهایی که یارانه دریافت می کنند تسهیلات یک تا دو میلیون تومان به صورت قرض الحسنه و با سود ١٢ درصد از ماه آینده پرداخت کند.

   

  شایعه: اعلام سایت هدفمندی یارانه ها برای ثبت‌نام وام یک میلیون تومانی

  تکذیب شایعه: پس از انتشار اعلام سایت هدفمندی یارانه ها برای ثبت نام متقاضیان وام یک میلیون تومانی تا دو میلیون تومانی به نقل از محمدباقر نوبخت، مهدی قمصریان سخنگوی سازمان برنامه و بودجه گفت: هنوز سایت و سازوکار ثبت‌نام وام یک میلیون تومانی اعلام نشده است.

  قمصریان روز چهارشنبه گفت: امروز به اشتباه به نقل از رییس سازمان برنامه و بودجه اینگونه بیان شده است که متقاضیان وام یک میلیون تومانی برای ثبت نام به سایت هدفمندی یارانه ها مراجعه کنند که اینگونه نیست و سایت محل ثبت نام هنوز اعلام نشده است. در اظهارات رییس سازمان برنامه و بودجه، هیچ نامی از سایت سازمان هدفمندی یارانه ها برده نشده است. همچنین هنوز زمان ثبت نام متقاضیان این وام نیز مشخص نشده است.

  اطلاعیه جدید : جهت ثبت نام وام یک میلیون تومانی یارانه بگیران کد ملی سرپرست خانوار با خط همراه که به نام ایشان است به شماره 6369 ارسال گردد.

   


  ادامه مطلب

 • سایت ثبت نام یارانه معیشتی

  متقاضیان محترم ثبت نام یارانه معیشتی

  و یا متقاضیانی که قبلا برای بسته معیشتی ثبت نام شده اند و اکنون قصد پیگیری بسته معیشتی و نتایج ثبت نام بسته معیشتی را دارند وارد لینک زیر

  شده و با وارد نمودن کد ملی سرپرست خانوار و شماره حساب بانکی واریز یارانه اقدام به ثبت نام یا پیگیری طرح کمک حمایت معیشتی نمایند:

   

  لینک سایت ثبت نام یارانه معیشتی

   


  ادامه مطلب

 • نصب تلگرام

  تلگرام به عنوان یک رسانه دسته جمعی برای ارسال متن عکس صدا فیلم استیکر و ... طرفداران بسیاری بخصوص در کشور ایران پیدا کرده است.

   

  پس از فیلترینگ تلگرام اصلی در کشور نسخه های جدیدتر مثل تلگرام طلایی ( طلاگرام ) موبوگرام و ... بیشتر نصب و استفاده شد.

   

  جهت نصب تلگرام اصلی طلاگرام موبوگرام و ... به صورت رایگان بر روی لینک زیر کلیک نمایید :

   

  لینک نصب رایگان تلگرام تلگرام


  ادامه مطلب

 • آیا اجناس بانه ای اصل هستند؟

  آیا اجناس بانه ای اصل هستند؟

   

  بسیاری از مردم به امید خرید اجناس خود با قیمت پایین تر به شهر بانه سفر میکنند تا علاوه بر گشت و گذار در این شهر خرید لوازم خانگی خود را نیز انجام دهند و دلیل ارزانی محصولات را نداشتن گارانتی معتبر و ورود کالا به صورت قاچاق میدانند

  در صورتیکه موضوع فقط به اینجا ختم نمیشود.

  بسیاری از محصولاتی که در شهر بانه به فروش میرسند از روی محصولات اصلی کپی میشوند و به همین دلیل قیمت کمتری دارند .

  در موارد متعددی مشاهده شده که این محصولات مشخصات ذکر شده روی محصول را ندارند مثلا روی کولر مارک شرکتهای معتبر چاپ شده و عبارت اینورتر و گرید انرژی A قید شده ولی در عمل چنین نیست .

  در پیج اینستاگرام با آدرس alirasouli61 کلیپی قرار داده شده که کاملا مشخص است شخصی سودجو مشغول مارک زدن بر روی کولرگازیهای تقلبی میباشد.

  البته این بدان معنی نیست که این محصولات اصلا کار نمیکنند بلکه به این معنی میباشد که مشخصات محصول اصلی را ندارند.


  ادامه مطلب

 • افزایش قیمت لوازم خانگی

  به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، با آغاز سومین ماه از سال جاری قیمت برندهای داخلی لوازم داخلی با توجه به نوسانات قیمت دلار بین پنج تا هشت درصد و قیمت برندهای مختلف خارجی لوازم خانگی به طور متوسط بیش از ۱۲ درصد افزایش پیدا کرد؛ مسئله ای که با واکنش سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان همراه شد و معاون نظارت بر کالاهای سرمایه‌ای و خدمات این سازمان تصریح کرد که "هرگونه افزایش قیمت در این بخش ممنوع است و با توجه به اینکه هیچ‌گونه مجوزی ندارد و با متخلفان در زمینه گرانفروشی برخورد و قیمت‌ها تعدیل می‌شود".

  مسئله‌ای که در عمل اتفاق نیفتاد و بررسی‌ها از بازار حاکی از آن است که قیمت‌ها تغییری نکرده است که سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی در این باره تصریح کرد: قرار نیست قیمت‌های افزایش یافته لوازم خانگی در بازار کاهش یابد، چراکه علاوه بر نوسانات قیمت ارز، میزان حقوق و دستمزد ۲۰ درصد و قیمت مواد اولیه حدود ۱۵ درصد افزایش یافته است.

  حمیدرضا غزنوی به ایسنا گفت: به طور حتم افزایش متوسط پنج تا هشت درصدی قیمت ها در خصوص برندهای مختلف لوازم خانگی داخلی در مقابل سایر قیمت های رشد یافته رقم قابل اشاره ای نیست و اگر قیمت لوازم خانگی تولید داخل به صورت غیر متعارف افزایش یابد، بازار کشش قبول آن را ندارد.

  به گفته وی، بر اساس درخواست تولیدکنندگان و تایید انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی افزایش منطقی قیمت لوازم خانگی تولید داخل در نظر گرفته شده است.

  سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی ادامه داد: برندهای خارجی به راحتی قیمت های خود را تا بیش از ۱۲ درصد افزایش داده اند و کسی هم به این مسئله نظارت نمی کند.

  به گزارش ایسنا، نیمه دوم سال گذشته بود که شاهد افزایش قیمت فولاد و پتروشیمی به عنوان مواد اولیه تامین‌ کننده تولید لوازم خانگی بودیم. پس از آن به مرور زمان در راستای افزایش قیمت این محصولات برندهای مختلف تخفیف‌های موجود روی محصولات را کم کردند و در مسیر صفر شدن آن گام برداشتند.

  در نهایت به دلیل غیرقانونی بودن افزایش قیمت‌ها براساس مصوبه هیات دولت تا فروردین‌ماه سال جاری بازار لوازم خانگی نیز تا این زمان افزایش قیمتی نداشت و با آغاز دومین ماه سال شاهد افزایش پنج تا هشت درصدی قیمت لوازم خانگی تولید داخل و افزایش قیمت بیش از ۱۲ درصدی قیمت لوازم خانگی خارجی در برندهای مختلف بودیم.


  ادامه مطلب