Top

راهنمای خرید و نگهداری ماشین ظرفشویی

 • 1

 • نحوه تميز كردن ماشين ظرفشويی

  معمولا برای تمیز کردن ماشین ظرفشویی و یا جرم گیری ماشین ظرفشویی روشهای مختلفی پیشنهاد میشود که صرفنظر از اینکه برند ماشین ظرفشویی شما ال جی سامسونگ بوش و یا ... باشد در ذیل به نکاتی کاربردی در این مورد می پردازیم:

   

  تميز كردن ماشين ظرفشويی

  تميز كردن ماشين ظرفشويی : یکی از وسایلی که این روزها در خیلی از خانه ها پیدا می شود ،ماشین ظرفشویی است و یکی از مسائل پیرامون آن نحوه شستشوی این وسیله است. ممکن است بگویید که ماشین ظرفشویی بدلیل اینکه همیشه در حال تمیز کردن ظروف می باشد احتیاج به تمیز کردن ندارد. همانطور که ماشین ظرفشویی ظروف را تمیز می کند، خود آن نیز باید بدرستی تمیز شود. وقتی ظروف کثیف با آن تمیز می‌شوند، ذرات غذایی شروع به چسبیدن به دیوارها و درب به مرور زمان می‌کنند. اگر ماشین ظرفشویی شما واقعا کثیف باشد، می تواند بوی بدی ایجاد کند و روند شستشو را با کندی انجام دهد یا حتی مانع آن شود.

  رفع بوی بد فاضلاب ماشین لباسشویی - لوله بازکنی

  برای اینکه از رشد قارچ ها و باکتری ها در بدنه دستگاه جلوگیری کنید باید جرم ها و روغن هایی که در قسمت خروجی اب جمع می‌شوند را به طور کامل از بین ببرید. بنابراین تميز كردن ماشين ظرفشويی را هر ماه یک بار در برنامه های ضروری خود قرار دهید. ما در این مطلب سعی کردیم راه‌های راحت و سریع تميز كردن ماشين ظرفشويی را به شما اموزش دهیم پس تا اخر این مطلب با ما همراه باشید .

  چطور ماشین ظرفشویی را تمیز کنیم؟

  در ابتدا، قفسه ها را خارج کنید، تیغه های پایین و تمامی قفسه‌ها را بیرون بکشید و قبل از تمییز کردن داخل دستگاه همه ان‌ها را به خوبی بشویید. و سپس لکه ها را کاملا از بین ببرید. تمام موارد جدا شدنی به راحتی خارج می‌شوند و هر کسی می تواند این کار را انجام دهد، پس بدون هیچ نگرانی به کار خود ادامه دهید.

  1- تميز كردن فیلتر ماشين ظرفشويی

  اگر ماشین ظرفشویی شما دارای یک فیلتر در پایین است، ان را تمیز کرده و تمام جرم ان را پاک کنید، و مواد بجا مانده از ظروف را از روی ان بردارید. بررسی کنید چیزی در آنجا نباشد، ممکن است چاقو، یک ظرف و یا یک قاشق غذاخوری گیر کرده باشد.

  چگونه فیلتر و آبپاش ماشین ظرفشویی را تمیز کنیم؟

   

  2- تميز كردن محفظه داخلی ماشين ظرفشويی

  بهتر است برای تمیز کردن ماشین ظرفشویی از مواد شوینده صنعتی استفاده نکنید. با استفاده از یک پارچه و یا اسفنج مرطوب می‌توانید به سادگی فضای داخلی ماشین ظرف شویی خود را تمیز کنید. استفاده از ترکیبات طبیعی مثل سرکه سفید و آبلیمو و نمک می‌تواند در این زمینه به شما کمک بسیاری کند .

  - چک کردن لوله ها و خرجی ها

  لوله های اب را برای اطمینان از عدم گرفتگی سوراخ ها و جریان کامل آب چک کنید. تمام جرم‌ها و اشغال هایی که باعث گرفتگی لوله های چرخش اب شده است را با خلال دندان یا هر وسیله کوچک دیگر تمیز کنید.

  روش های تمیز کردن ماشین ظرفشویی - مجله فروشگاه آنلاین بیست بخر

  تمیز کردن ماشین ظرفشویی با مواد طبیعی

  • برای تمییز کردن داخل ماشین ظرفشویی می‌توانید داخل آن مقداری سرکه اسپری کنید. و سپس با یک پارچه تمیز داخل ماشین را تمیز کنید.
  • روش دیگر برای حذف بو و لکه های محفظه داخلی ماشین ظرفشویی این است که  قسمت جاظرفی و مواردی رو که جدا کردید بعد از تمییز کردن سر جای خود قرار دهید و یک فنجان سرکه داخل ماشین بریزید. قسمت پایین ماشین هم یک فنجان جوش شیرین اضافه کنید. می‌توانید برای برطرف کردن بوی بد داخل ماشین از چند قطره آبلیمو هم استفاده کنید. حالا ماشین ظرفشویی را در حالت شستشو قرار دهید و اجازه دهید دستگاه شروع به کار کند در مدت کوتاهی شما شاهد تمیزی و از بین رفتن بوهای نامطبوع آن خواهید بود.
  • برای تمیز کردن و از بین بردن رسوبات داخلی ماشین ظرفشویی استفاده از آب پرتغال هم می‌تواند بسیار موثر باشد.
  • با این حال، اگر بوی سرکه شما را ناراحت می‌کند، یک یا دو فنجان آب لیمو را در قفسه بالا قرار دهید، و دوباره ماشین ظرفشویی را روشن کنید. این باعث می شود بوی ماشین ظرفشویی شما بوی لیموی تازه داشته باشد.

   شما همچنین می توانید هر چند هفته یک بار داخل ماشین ظرفشوئی یک لیوان بگذارید و دو سوم از ان را با سرکه سفید پر کنید. سپس ماشین ظرفشویی را در حالت شستشوی نرمال با اب داغ قرار دهید و به کار بیاندازید . سرکه باعث کاهش حجم صابون، ذرات غذا و چربی چسبیده به دیواره ها و قفسه ها و لوله های تخلیه می شود.

  • تمییز کردن زنگ زدگی از محفظه داخلی ماشین ظرفشویی

   • برای این کار کمی جوش شیرین را خیس کنید و روش محل زنگ زدگی پخش کنید .
   • سپس بزارید جوش شیرین 1 ساعت رو محل زنگ زدگی بماند.
   • سپس بوسیله اسکاج زنگ زدگی را کامل پاک کنید.
   • در اخر با یک دستمال خیس محک را تمیز کرده و خشک کنید.
   نکاتی که باید در نگه داری ماشین ظرفشویی حتما رعایت کنید
   • در فواصل زمانی مناسب ماشین ظرفشویی خود را تمیز کنید، تا این کار به راحتی و در زمان کم انجام شود.
   • برای چیدمان ظروف در فضای ماشین ظرفشویی حتما از کتابچه راهنمای دستگاه استفاده کنید.
   • توجه داشته باشید که حتما پیش از قرار دادن ظروف داخل محفظه ماشین ظرفشویی ، کاملا تمیز باشند.
   • هیچ گاه از ماشین ظرفشویی بدون فیلتر استفاده ننمایید. اگر هم فیلتر را به درستی جا نزده باشید ، در عملکرد ماشینتان تاثیر خواهد گذاشت و به ظروفتان هم اسیب میزند.
   • اب را روی درجه مناسب تنظیم کنید چون برای تمیز شدن ظرف‌ ها اب داغ مورد نیاز است.
   • تمیز نگهداشتن لوله اب پایین قفسه اول بسیار مهم است. زمانی که می خواهید ظرف های شسته شده خود را بردارید این محل را چک کنید تا از باقی ماندن ذرات مواد غذایی در انجا اطمینان حاصل کنید. چرا که اگر این مواد در این جا بمانند سبب پوسیدگی ، بوی بد و مسدود شدن لوله های متصل به ماشین می‌شوند

  ادامه مطلب

 • علت کدر شدن، خش افتادن و لکه‌های سفید ظروف در ماشین ظرفشویی

  در صورت کدر شدن ظروف، مشکل از مصرف جلادهنده می‌باشد.

   شاید برای شما هم اتفاق افتاده لیوان‌های نازنین‌تون را داخل ماشین ظرفشویی گذاشته و پس از شستشو تو ذوقتون بخوره! یک عالمه خش روی لیوان از کجا اومده؟

  اینکه برند ماشین ظرفشویی شما ال جی سامسونگ بوش یا ... باشد تفاوتی نمیکند و یا اینکه قیمت ماشین طرفشویی شما چقدر باشد .

  سعی ما بر این است که توضیحاتی کلی خدمت شما ارایه دهیم:

   

  احتمال اول نامرغوب بودن ظروف

  احتمال دارد که لیوان‌های نامرغوب با شستشو با شوینده‌های قوی ماشین ظرفشویی دچار خوردگی می‌شوند. پس یا آنها را با دست بشویید یا کلا یک سری لیوان با کیفیت بخرید تا هر بار مجبور نباشید آن‌ها را با دست بشویید.

  احتمال دوم مایع جلادهنده ماشین ظرفشویی

  کار مایع جلادهنده ماشین ظرفشویی از بین بردن ذرات باقی مانده غذا بر روی ظروف، افزایش سرعت خشک شدن ظروف، مانع بر جا ماندن لکه‌های آب بر روی ظروف، محافظت از ظروف خصوصا ظرف‌های شیشه‌ای، درخشندگی بیشتر و جلا بخشیدن به ظروف بلورین است.

  روش استفاده مایع جلادهنده

  به میزان کافی جلادهنده ماشین ظرفشویی را در محفظه مربوط به خودش ریخته و درجه آن را مطابق با راهنمای دستگاه تنظیم نمایید. مرغوب نبودن مایع جلادهنده، تاریخ مصرف گذشته مایع جلادهنده، تنظیم نبودن فلش مایع جلادهنده و استفاده هم‌زمان قرص شستشو ماشین ظرفشویی و مایع جلادهنده باعث کدر شدن ظروف می‌شود.

  قرص ماشین ظرفشویی

  نکته: خیلی خانواده‌ها توجه نمی‌کنند: 

  قرص‌ها اکثرا سه کاره هستند. اگه دقت کنید سه رنگ هستند. مثل قرص فینیش. این سه کار عبارت‌اند از شوینده، براق‌کننده و تنظیم‌کننده سختی آب که همان کار نمک است. وقتی از قرص استفاده می‌کنید دیگه نباید پودر، براق‌کننده و نمک بریزید. چرا که تعادل به هم می‌خورد. مثلا افزایش براق‌کننده باعث باقی‌ماندن کف در ظروف می‌شهود و کاهش آن لک ایجاد می‌کند. عیب دیگه قرص‌ها این است  که هریک از ۳ عملیات در زمان مخصوصی انجام نمی‌گیرد. باز هم از براق‌کننده مثال می‌زنم. این مایع در زمان آبکشی توسط دستگاه اضافه می شود. اما وقتی قرص را مصرف می‌کنید این تطابق زمانی بهم می‌ریزد. نمی‌خواهیم بگوییم که همه قرص اول کار مصرف می‌شه ولی به دقت هوشمندی دستگاه نمی‌رسد.

  در صورتی لکه‌های سفید روی ظروف بود، از نمک ماشین ظرفشویی است

  ماشین ظرفشویی کثیف می‌شوید و لکه سفید در روی ظرف‌ها می‌ماند.

  تمیز نشستن ظروف چندین علت دارد

  اولین مرحله بازوهای آبپاش را در آورده و بشورید و تمیز کنید اگر سوراخ‌های بازو کثیف باشد یا کیپ باشد آب به درستی روی ظروف ریخته نمی‌شود.

  دومین مرحله چک کردن نمک دستگاه است یکی از عمده دلایل تمیز نشدن ظروف ریختن نمک بیش از حد مجاز است تا جایی که مشتریان مخزن را سرریز از نمک می‌کند که باعث شوره افتادن روی ظروف می‌باشد اگر به همچین موردی برخورد کردید مخزن نمک را خالی کرده و مجدد یک لیوان نمک بریزید. تجربه‌ نشان می‌دهد، یک لیوان کافی است.

  اگر بعد از اتمام کار دستگاه ظروف هنوز کثیف بودن و دو مرحله بالا را چک کردید مخزن بغل را نگاه کنید اگر کثیف بود مخزن را از دستگاه جدا کرده و آن را با جوهر نمک یا اسید ضعیف بشویید (در ماشین ظرفشویی بوش یک شیلنگ کوچک از پمپ به مخزن آمده و آب از مخزن به سمت شیلنگ خروجی هدایت می‌شود برای تخلیه که بهتر است شیلنگ مربوط به مخزن و پمپ هم شسته شود) (این مورد توسط تکنسین‌ها تعمیرگا‌ه‌های مجاز چک شود).

  اگر موارد بالا درست بود دستگاه را روی برنامه ۳۰ دقیقه بگذارید و از سالم بودن المنت مطمئن شوید اگر چه در دستگاه‌های امروزی برد الکتریکی قطعه معیوب را شناسایی کرده و ارور می‌دهد.

  اگر سبد بالا کثیف می‌شوید و سبد پایین تمیز موتور مقسم آب را چک کنید و از سالم بودن آن اطمینان پیدا کنید (این مورد توسط تکنسین‌ها یا تعمیرگاه‌های مجاز چک شود).

  گاهی مواقع یکی از دلایل کثیف شستن دستگاه جت پمپ می‌باشد که باید از سالم کار کردن آن هم اطمینان پیدا کنیم (این مورد توسط تکنسین‌ها و یا تعمیرگاه‌های مجاز چک شود).

   

  نکته : در زمان ریختن نمک به موارد زیر توجه کنید:

  • همیشه از نمک‌های توصیه شده برند ماشین ظرفشویی خود استفاده کنید.
  • هیچ‌گاه از نمک‌های ارزان قیمت و متفرقه استفاده نکنید.
  •  پس از ریختن نمک اگر نشان‌گر اتمام نمک خاموش نشد به کمک قاشق نمک را در داخل مخزن بهم بزنید تا سنسور آن عمل کند.
  • نمک در ظرفشویی وظیفه کنترل سختی آب را دارد بدیهی است در مناطقی که سختی آب شهری بالاست مصرف نمک هم بیشتر خواهد شد.
  • درپوش نمک سفت باشد و یا در صورت خرابی تعویض شود (این مورد توسط تکنسین‌ها و تعمیرگاه‌های مجاز چک شود).

  گاهی اوقات ته لیوان ذرات ریز پودر باقی می‌ماند.  دلایل:

  ۱- تمیز نبودن فیلتر و صافی.
  ۲- سازگار نبودن پودر و مارک دستگاه – روی پاکت همه‌ی پودرها و قرص‌ها مارک انواع دستگاهه‌های سازگار ذکر شده است.
  ۳- نحوه‌ی انتخاب برنامه ی شستشو – بهترین حالت شستشو حالت خودکاره. اگر چه طولانی است ولی هم در مصرف آب و هم در مصرف برق صرفه‌جویی می‌شود.

  خیلی‌ها حالت سریع Quick را انتخاب می‌کنند و چون در این حالت دمای آب نسبت به سایر برنامه‌ها کمتره شستشو تمیز انجام نمی‌شود.

   


  ادامه مطلب

 • راهنمای خرید ماشین ظرفشویی

  راهنمای خرید ماشین ظرفشویی :

  Image result for ‫راهنمای خرید ماشین ظرفشویی‬‎

  در این مقاله تحت عنوان راهنمای خرید ماشین ظرفشویی اطلاعات مفیدی کسب میکنید که اگر قصد خرید ماشین ظرفشویی داشته باشید بسیار مفید خواهد بود.

  ماشین ظرفشویی توکار :

  این مدل برای کسانی مفید است که مایل به طراحی آشپزخانه بسیار مدرن هستند مدل توکار از لحاظ کارکرد فرقی با بقیه مدلهای ماشین ظرفشویی ندارد و تنها در شکل ظاهری که زیر صفحه کابینت نصب میشود متفاوت است.

   ماشین ظرفشویی رومیزی :

   

  ماشین ظرفشویی رومیزی مناسب خانواده های کم جمعیت هستند که روی کابینت قرار میگیرد و قابل جابه جایی است و نسبت به بقیه مدلها ظرفیت پایینتری دارند ( ماشین ظرفشویی 6 نفره و 8 نفره ).

  ماشین ظرفشویی ایستاده :

  Image result for ‫ظرفشویی‬‎

  این مدل بیشترین طرفدار را در بین خریداران دارد که در مدلهای 12 نفره و 14 نفره تولید میشوند همچنین اکثر مدلها حالت نصف ظرفیت را دارند که برای شستشوی ظروف کمتر کارایی دارد.

  تکنولوژی بخارشوی چیست ؟

  Related image

  برخی از مدلهای گرانتر ماشین ظرفشویی از سیستم بخارشوی در شستشوی ظروف استفاده میکنند اما باید دقت داشته باشید که این مدلها الزاما در تمام برنامه های شستشو از بخارشوی استفاده نمیکنند پس باید دقت داشته باشید کدام برنامه را انتخاب میکنید.

  برند ماشین ظرفشویی مهم است ؟

  برندهای بسیاری از جمله بوش دوو شارپ ال جی سامسونگ پاکشوما و ... ماشین ظرفشویی با کیفیتها و قیمتهای مختلف تولید میکنند

  مهم ترین نکته این است که کشور مونتاژ کننده کدام کشور است مثلا ماشین ظرفشویی ال جی که در کشور کره مونتاژ میشود کیفیت بالاتری نسبت به مدلهای مونتاژ چین یا مونتاژ داخل دارد.

  فروشگاه اینترنتی متروکالا با معرفی کشور مونتاژ کننده و قرار دادن لینک محصول در سایت اصلی کشور سازنده اطمینان در خرید را برای مشتریان محترم خود فراهم کرده است.

  جهت نصب سرویس و تعمیر ماشین ظرفشویی به نمایندگی رسمی مراجعه فرمایید.

  با احترام - فروشگاه اینترنتی متروکالا


  ادامه مطلب