Top

نحوه تميز كردن ماشين ظرفشويی

معمولا برای تمیز کردن ماشین ظرفشویی و یا جرم گیری ماشین ظرفشویی روشهای مختلفی پیشنهاد میشود که صرفنظر از اینکه برند ماشین ظرفشویی شما ال جی سامسونگ بوش و یا ... باشد در ذیل به نکاتی کاربردی در این مورد می پردازیم:

 

تميز كردن ماشين ظرفشويی

تميز كردن ماشين ظرفشويی : یکی از وسایلی که این روزها در خیلی از خانه ها پیدا می شود ،ماشین ظرفشویی است و یکی از مسائل پیرامون آن نحوه شستشوی این وسیله است. ممکن است بگویید که ماشین ظرفشویی بدلیل اینکه همیشه در حال تمیز کردن ظروف می باشد احتیاج به تمیز کردن ندارد. همانطور که ماشین ظرفشویی ظروف را تمیز می کند، خود آن نیز باید بدرستی تمیز شود. وقتی ظروف کثیف با آن تمیز می‌شوند، ذرات غذایی شروع به چسبیدن به دیوارها و درب به مرور زمان می‌کنند. اگر ماشین ظرفشویی شما واقعا کثیف باشد، می تواند بوی بدی ایجاد کند و روند شستشو را با کندی انجام دهد یا حتی مانع آن شود.

رفع بوی بد فاضلاب ماشین لباسشویی - لوله بازکنی

برای اینکه از رشد قارچ ها و باکتری ها در بدنه دستگاه جلوگیری کنید باید جرم ها و روغن هایی که در قسمت خروجی اب جمع می‌شوند را به طور کامل از بین ببرید. بنابراین تميز كردن ماشين ظرفشويی را هر ماه یک بار در برنامه های ضروری خود قرار دهید. ما در این مطلب سعی کردیم راه‌های راحت و سریع تميز كردن ماشين ظرفشويی را به شما اموزش دهیم پس تا اخر این مطلب با ما همراه باشید .

چطور ماشین ظرفشویی را تمیز کنیم؟

در ابتدا، قفسه ها را خارج کنید، تیغه های پایین و تمامی قفسه‌ها را بیرون بکشید و قبل از تمییز کردن داخل دستگاه همه ان‌ها را به خوبی بشویید. و سپس لکه ها را کاملا از بین ببرید. تمام موارد جدا شدنی به راحتی خارج می‌شوند و هر کسی می تواند این کار را انجام دهد، پس بدون هیچ نگرانی به کار خود ادامه دهید.

1- تميز كردن فیلتر ماشين ظرفشويی

اگر ماشین ظرفشویی شما دارای یک فیلتر در پایین است، ان را تمیز کرده و تمام جرم ان را پاک کنید، و مواد بجا مانده از ظروف را از روی ان بردارید. بررسی کنید چیزی در آنجا نباشد، ممکن است چاقو، یک ظرف و یا یک قاشق غذاخوری گیر کرده باشد.

چگونه فیلتر و آبپاش ماشین ظرفشویی را تمیز کنیم؟

 

2- تميز كردن محفظه داخلی ماشين ظرفشويی

بهتر است برای تمیز کردن ماشین ظرفشویی از مواد شوینده صنعتی استفاده نکنید. با استفاده از یک پارچه و یا اسفنج مرطوب می‌توانید به سادگی فضای داخلی ماشین ظرف شویی خود را تمیز کنید. استفاده از ترکیبات طبیعی مثل سرکه سفید و آبلیمو و نمک می‌تواند در این زمینه به شما کمک بسیاری کند .

- چک کردن لوله ها و خرجی ها

لوله های اب را برای اطمینان از عدم گرفتگی سوراخ ها و جریان کامل آب چک کنید. تمام جرم‌ها و اشغال هایی که باعث گرفتگی لوله های چرخش اب شده است را با خلال دندان یا هر وسیله کوچک دیگر تمیز کنید.

روش های تمیز کردن ماشین ظرفشویی - مجله فروشگاه آنلاین بیست بخر

تمیز کردن ماشین ظرفشویی با مواد طبیعی

 • برای تمییز کردن داخل ماشین ظرفشویی می‌توانید داخل آن مقداری سرکه اسپری کنید. و سپس با یک پارچه تمیز داخل ماشین را تمیز کنید.
 • روش دیگر برای حذف بو و لکه های محفظه داخلی ماشین ظرفشویی این است که  قسمت جاظرفی و مواردی رو که جدا کردید بعد از تمییز کردن سر جای خود قرار دهید و یک فنجان سرکه داخل ماشین بریزید. قسمت پایین ماشین هم یک فنجان جوش شیرین اضافه کنید. می‌توانید برای برطرف کردن بوی بد داخل ماشین از چند قطره آبلیمو هم استفاده کنید. حالا ماشین ظرفشویی را در حالت شستشو قرار دهید و اجازه دهید دستگاه شروع به کار کند در مدت کوتاهی شما شاهد تمیزی و از بین رفتن بوهای نامطبوع آن خواهید بود.
 • برای تمیز کردن و از بین بردن رسوبات داخلی ماشین ظرفشویی استفاده از آب پرتغال هم می‌تواند بسیار موثر باشد.
 • با این حال، اگر بوی سرکه شما را ناراحت می‌کند، یک یا دو فنجان آب لیمو را در قفسه بالا قرار دهید، و دوباره ماشین ظرفشویی را روشن کنید. این باعث می شود بوی ماشین ظرفشویی شما بوی لیموی تازه داشته باشد.

  شما همچنین می توانید هر چند هفته یک بار داخل ماشین ظرفشوئی یک لیوان بگذارید و دو سوم از ان را با سرکه سفید پر کنید. سپس ماشین ظرفشویی را در حالت شستشوی نرمال با اب داغ قرار دهید و به کار بیاندازید . سرکه باعث کاهش حجم صابون، ذرات غذا و چربی چسبیده به دیواره ها و قفسه ها و لوله های تخلیه می شود.

 • تمییز کردن زنگ زدگی از محفظه داخلی ماشین ظرفشویی

  • برای این کار کمی جوش شیرین را خیس کنید و روش محل زنگ زدگی پخش کنید .
  • سپس بزارید جوش شیرین 1 ساعت رو محل زنگ زدگی بماند.
  • سپس بوسیله اسکاج زنگ زدگی را کامل پاک کنید.
  • در اخر با یک دستمال خیس محک را تمیز کرده و خشک کنید.
  نکاتی که باید در نگه داری ماشین ظرفشویی حتما رعایت کنید
  • در فواصل زمانی مناسب ماشین ظرفشویی خود را تمیز کنید، تا این کار به راحتی و در زمان کم انجام شود.
  • برای چیدمان ظروف در فضای ماشین ظرفشویی حتما از کتابچه راهنمای دستگاه استفاده کنید.
  • توجه داشته باشید که حتما پیش از قرار دادن ظروف داخل محفظه ماشین ظرفشویی ، کاملا تمیز باشند.
  • هیچ گاه از ماشین ظرفشویی بدون فیلتر استفاده ننمایید. اگر هم فیلتر را به درستی جا نزده باشید ، در عملکرد ماشینتان تاثیر خواهد گذاشت و به ظروفتان هم اسیب میزند.
  • اب را روی درجه مناسب تنظیم کنید چون برای تمیز شدن ظرف‌ ها اب داغ مورد نیاز است.
  • تمیز نگهداشتن لوله اب پایین قفسه اول بسیار مهم است. زمانی که می خواهید ظرف های شسته شده خود را بردارید این محل را چک کنید تا از باقی ماندن ذرات مواد غذایی در انجا اطمینان حاصل کنید. چرا که اگر این مواد در این جا بمانند سبب پوسیدگی ، بوی بد و مسدود شدن لوله های متصل به ماشین می‌شوند